Szanowni Rodzice!

Rok 2014 został ogłoszony w Polsce Rokiem Czytelnika i Czytelnictwa.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczęło także realizację sześcioletniego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który ma szansę powodzenia i będzie inwestycją trwałą, jeżeli nawyki czytelnictwa będą budowane w rodzinie od wczesnego dzieciństwa i kontynuowane w szkolnictwie, przede wszystkim stopnia podstawowego. Zapraszam Państwa do włączenia się w działania mające na celu dalszy rozwój czytelnictwa wśród dzieci - uczniów naszej szkoły:
- zachęcam Państwa do zainteresowania się czytelnictwem Waszych dzieci:
- przypominajcie o systematycznych odwiedzinach biblioteki;
- postarajcie się Państwo jak najczęściej czytać dziecku na głos, porozmawiajcie o przeczytanej książce;
- zachęcajcie dzieci do codziennego głośnego czytania - wystarczy 5 minut;
- kupując dzieciom prezenty nie zapominajcie o książkach.

Czytanie to najlepsza inwestycja dla Waszych dzieci!
"Kto czyta - jest bogaty, bo dużo wie i umie"